Młodzi leaderzy w Asyżu

Młodzi leaderzy w Asyżu

Witajcie! Spieszymy do Was z zaległą relacją z wakacji! Tak zatęskniliśmy za dniami pełnymi słońca, że postanowiliśmy zdradzić Wam nieco z formacyjnego wyjazdu do Italii! 🙂

W dniach od 2 do 8 sierpnia br. młodzi leaderzy z Jasła oraz Lwówka Śląskiego wraz z braćmi (Andrzejem Hejnowiczem, Piotrem Kantorskim oraz Sylwestrem Kurzyną) udali się w podróż do Asyżu.

W czasie pobytu odwiedzili miejsca franciszkańskie takie jak: centrum historyczne Asyżu (Bazylika św. Franciszka, św. Rufina oraz św. Klary), Rivotorto, Bazylika NMP od Aniołów oraz Greccio.

Grupa nie pominęła także kościoła Matki Bożej Większej – miejsca pochówku beatyfikowanego niedawno patrona młodzieży – Carlo Acutisa.

Podróżujący zatrzymali się także w miejscach, które w sposób naturalny zdają się mówić o Stwórcy i wartości umiłowania stworzenia; górski kompleks Grote di Frasassi czy największe w Europie uformowane przez człowieka wodospady (Cascate delle Marmore) pobudzały do refleksji nad Pochwałą Stworzenia. Podobnie Adriatyk, nad którym w drodze powrotnej zatrzymano się na krótką chwilę.

Czas przeżyty we Włoszech oraz w drodze był dla uczestników okazją do nawiązywania prostych relacji interpersonalnych oraz smakowania lokalnych kultur (nie tylko w przestrzeni kulinarnej).

Kurs dla młodych leaderów odbywa się dla młodzieży zaangażowanej w posługę przy franciszkańskich klasztorach już od kilku lat. Mimo, że na przestrzeni czasu zmieniają się jego formy to jednak cel jego organizowania pozostaje ten sam: dać młodym ludziom dodatkowe narzędzia dla własnego wzrostu oraz rozwoju wiary, a także dla wsparcia ich służby w lokalnych grupach i wspólnotach.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym czasie zapytaj o niego brata – opiekuna młodzieży w klasztorze w Twojej miejscowości!