101. rocznica śmierci Wenantego

101. rocznica śmierci Wenantego

31 marca zakończył się Rok Jubileuszowy poświęcony pamięci Czcigodnego Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca, który rozpoczął się w 100. rocznicę śmierci Franciszkanina.

Wenanty Katarzyniec jest sługą Bożym o coraz większej popularności. Popularność ta jednak nie bierze się z zabiegów marketingowych, ale z jego skutecznego wstawiennictwa. Ostatni rok był obfity w wiele wydarzeń, rekolekcji, czy konferencji poświęconych temu Słudze Bożemu. Rok temu rozpoczął się Rok Jubileuszowy związany z 100. rocznicą śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca. 31 marca nastąpiło uroczyste zakończenia Roku Jubileuszowego, w którym wzięli udział: minister generalny franciszkanów Carlos Alberto Trovarelli, wyżsi przełożeni Federacji Europy Środkowo-Wschodniej, bracia przygotowujący się do życia zakonnego i kapłańskiego wraz ze swoimi wychowawcami, oraz czciciele o. Wenantego.

Na stronie franciszkanie.pl można znaleźć relację z zakończenia Roku Jubileuszowego.

Przy tej okazji zachęcamy Was także do odwiedzenia strony internetowej wenanty.pl, a także do przeczytania artykułów z serii „Tajemnice powołania z ojcem Wenantym”.