Rekolekcje w Krakowie

Rekolekcje w Krakowie

Zapraszamy Was na kolejne rekolekcje Come & See. Odbędą się one w dniach 11-13 lutego 2022 r. w naszym franciszkańskim seminarium w Krakowie.

Come & See to rekolekcje przeznaczone głównie dla tych, którzy bardzo realnie myślą o podjęciu franciszkańskiej drogi. Jednak zapraszamy na nie także tych wszystkich, którzy chcieliby poznać nasze codzienne życie.

Tym razem w trakcie rekolekcji będziecie mogli być świadkami ważnego wydarzenia w życiu seminarium – przyjęcia posług lektoratu i akolitatu. Są to ważne kroki dla braci przygotowujących się do przyjęcia święceń kapłańskich.

Lektorat to posługa, w której Kościół wybiera i posyła danego kleryka, aby pełnił służbę czytania słowa Bożego. Pełni funkcje podobne jak ministrant – lektor, ale jego posługa wiąże się z oficjalną misją nadaną mu w tej przestrzeni przez Kościół. Powinien się zatem czuć także bardziej odpowiedzialny za sposób czytania słowa Bożego, jego dobre zrozumienie, zgłębianie jego treści poza liturgią i powinien otaczać je czcią w codzienności.

Akolitat jest posługą, przez którą Kościół posyła kleryka do pełnienia służby dla Jezusa Eucharystycznego. To on przygotowuje ołtarz, patenę, kielich, ma prawo i przywilej udzielać Komunii św., w czasie liturgii i poza nią (np. chorym), do jego zadań należy także puryfikacja naczyń eucharystycznych po zakończeniu Komunii.

Resztę dowiecie się już na rekolekcjach, na które serdecznie zapraszamy 😉
Miejsce: Wyższe Seminarium Duchowne Franciszkanów w Krakowie.
Termin: 11-13 lutego 2022 r.

Wszystkie szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod tym linkiem.
Zachęcamy Was także, do zapoznania się z innymi terminami rekolekcji.