Prośba o modlitwę za braci

Prośba o modlitwę za braci

W ostatnich dniach sporo się działo w naszej franciszkańskiej wspólnocie. Dlatego chcielibyśmy poprosić Was o modlitwę za naszych braci.

24 września 2021 r. w klasztorze w Kalwarii Pacławskiej Swój kanoniczny nowicjat rozpoczęło sześciu braci. Marek, Wasilij, Marcin, Maksymilian, Mateusz i Damian najbliższy rok przeżyją w pewnym odcięciu od świata, aby skupić się bardziej na swojej relacji z Bogiem.

Dzień później, 25 września, także w sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej swoje pierwsze śluby złożyło 8 braci. Bracia: Eryk, Paweł, Filip, Anatolii, Jacek, Karol, Dariusz i Tomasz zakończyli w ten sposób swoją roczna formację nowicjacką i udali się na do Krakowa gdzie będą odbywać formację postnowicjacką i studia seminaryjne.

Natomiast 4 października 2021 r., w uroczystość św. Franciszka z Asyżu, pięciu naszych braci złożyło swoje śluby wieczyste. Bracia: Bartłomiej, Dawid, Szymon, Dawid i Łukasz, w Bazylice św. Franciszka w Krakowie ślubowali do końca życia żyć w posłuszeństwie, bez własności i w czystości.

6 października 3 braci: Daniel, Krzysztof i Tomasz rozpoczęło swoją drogę zakonną w klasztorze w Głogówku.

Niech Pan im wszystkim błogosławi i prowadzi ich w drodze życia powołaniem franciszkańskim.
+