Konkurs na pieśń o św. Maksymilianie

Konkurs na pieśń o św. Maksymilianie

Z okazji 80. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana, która przypada na 14 sierpnia 2021 r., zorganizowany został Konkurs na pieśń o św. Maksymilianie.

Konkurs na pieśń o św. Maksymilianie zorganizowany został przez braci w klasztorze w Harmężach oraz Rycerstwo Niepokalanej Polski Południowej.

Na początku warto zwrócić uwagę na cel Konkursu. Jest uczczenie 80. rocznicy śmierci św. Maksymiliana, propagowanie historii jego życia i chrześcijańskiej postawy. Jednocześnie Konkurs jest także zaproszeniem do współpracy młodych kompozytorów, tworzących muzykę liturgiczną.
Co więcej, dla zwycięzców organizatorzy przeznaczyli wartościowe nagrody! (I nagroda: 2000 zł / II nagroda: 1500 zł / III nagroda: 1000 zł).

Dlatego, jeśli jesteś wierzący, masz zdolności muzyczne i bliska Ci franciszkańska duchowość – spróbuj swoich sił w tym Konkursie.

Oczywiście to jest wyzwanie! Ale warto – może pogadaj ze znajomymi, razem zaprzyjaźnijcie się ze św. Maksymilianem, napiszcie tekst, ułóżcie muzykę i wyślijcie zgłoszenie.

Wszelkie informacje i regulamin znajdziecie pod tym linkiem.