Dzień Modlitw o Nowe Powołania

Dzień Modlitw o Nowe Powołania

3 maja 2020 r. przypada IV Niedziele Wielkanocna. Nazywana jest ona także Niedzielą Dobrego Pasterza.
W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Nowe Powołania.

Sama nazwa Niedziela Dobrego Pasterza nawiązuje do czytanego w tym dniu 10 rozdziału Ewangelii Jana. Jest to fragment mowy Jezusa, w którym On sam siebie przedstawia jako Dobrego Pasterza.
We fragmencie odczytywanym w tym roku, Jezus porównuję siebie samego także do Bramy owiec. Do zbawienia jest tylko jedna brama – jest nią właśnie JEZUS!

W dzisiejszą niedzielę przypada 57. Światowy Dzień Modlitw o Nowe Powołania.
Potrzebę ustanowienia takiego dnia zauważył św. Paweł VI. Było to odpowiedzią na zauważalny w latach 60. XX wieku spadek kandydatów do podjęcia drogi kapłańskiej i zakonnej.
Dlatego św. Paweł VI postanowił wprowadzić Światowy Dzień Modlitw o Nowe Powołania – jako dzień, w którym Kościół na całym świecie w jedności prosi o nowe powołania.
Ten dzień ma nam także przypominać o tym, aby intencja o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne, była obecna w naszych codziennych modlitwach.

Zachęcamy do zapoznania się z Orędziem Papieża Franciszka na 57. Światowy Dzień Modlitw o Nowe Powołania.

W Polsce IV Niedziele Wielkanocna rozpoczyna Tydzień Modlitw o Nowe Powołania. Będzie on trwał od 3 do 9 maja br. Zachęcamy aby w tych dniach podjąć postanowienia modlitewne i postne w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

Warto również pamiętać w swoich modlitwach o tych wszystkich, którzy na co dzień posługują nam w naszych klasztorach i parafiach.

Zachęcamy również aby zapoznać się z naszą akcją OCAL POWOŁANIE.