4 października

4 października

4 października to data, w której Kościół wspomina św. Franciszka z Asyżu.

Dziś dla franciszkanów wszelkiej maści jest wielka uroczystość – 4 października to dzień, w którym przywołujemy w pamięci życie św. Franciszka z Asyżu – naszego założyciela, niedoścignionego wzoru i orędownika!
To szczególny moment w ciągu roku, w którym mamy okazję podziękować Panu Bogu za Świętego z Asyżu. Jednocześnie możemy na nowo spojrzeć na św. Franciszka i próbować go naśladować… Naśladować nie tyle w konkretnych zachowaniach i decyzjach, co w jego niesamowitej gorliwość w życiu Ewangelią.
Dzień dzisiejszy jest także szczególny dla nas franciszkanów z prowincji krakowskiej, bo dziś kilku kolejnych braci złoży swoje śluby wieczyste łącząc się na zawsze z naszą wspólnotą – prosimy o modlitwę w ich intencji.

Zachęcamy także, aby dziś pomodlić się za naszego papieża Franciszka, któremu patronuje Święty z Asyżu.

Zapraszamy Was także do wspólnego świętowania „imienin” św. Franciszka – które odbędą się w najbliższą niedzielę 7 października przed naszą franciszkańską Bazyliką w Krakowie. (Zob. szczegóły Dnia św. Franciszka)

Dziś także prezentujemy Wam terminy rekolekcji COME & SEE – czyli naszych akcji, podczas których zapraszamy Was na kilka dni do naszych wspólnot, aby razem modlić się, pracować i po prostu być 😉