Support dla Synodu

Support dla Synodu

Support dla Synodu – czyli dajemy wsparcie modlitewne biskupom, którzy w Rzymie obradować będą nad miejscem młodych w Kościele!

W dnia od 3 do 28 października 2018 r. w Rzymie odbywa się synod biskupów, czyli zjazd przedstawicieli episkopatów z całego świata, którego celem jest wspólne omówienie i rozeznawanie konkretnych spraw związanych z działalnością Kościoła. Październikowy synod poświęcony jest tematowi: Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania.

W tych dniach (3-28 października) w Krakowie odbędzie się akcja Support dla Synodu – każdego dnia o 20:00, codziennie w innym kościele, będziemy się modlić w intencji młodzieży i odbywającego się Synodu.
Do naszej franciszkańskiej Bazyliki w Krakowie zapraszamy 7 października o 20:00. Na początku spróbujemy połączyć się z Rzymem (pracujemy nad sposobem połączenia ;)). Następnie powierzymy wszystkich zebranych na Synodzie opiece Matki Bożej, a później skupimy się przy krzyżu San Damiano, przed którym św. Franciszek rozeznawał swoje powołanie – pomoże nam w tym specjalista od duchowości franciszkańskiej o. Andrzej Zając. Zakończymy ok. 21:37 przed Oknem Papieskim modląc się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II za naszego papieża Franciszka.

Czuwanie będzie włączone w program Dnia św. Franciszka.

…ale żeby wspierać Synod nie potrzeba mieszkać w Krakowie 😉
Zachęcamy wszystkich do modlitwy tekstem ułożonym przez papieża Franciszka: