Kodeks Rycerski

Kodeks Rycerski

Każdy mężczyzna ma w sobie coś z rycerza…

Każdy mężczyzna ma w sobie coś z rycerza…to coś z rycerza trzeba w sobie odnaleźć i wciąż na nowo odkrywać. W tym celu odbyły się w Krakowie przy Seminarium Franciszkanów w weekend 6-8 kwietnia rekolekcje o męskiej duchowości „Braterstwo Krwi”.
Prowadzone były przez braci Franciszkanów – Łukasza Gorę  i Marcina Buntowa. Uczestnicy byli z rożnych części Polski – Legnicy, Pustkowa k. Dębicy oraz Krakowa. W trakcie męskiego weekendu w oparciu o książkę Franciszkanina – o. Andrzeja Zająca „Kodeks Rycerski. Jak wieść szlachetne życie”,  poruszane były tematy rycerskości w Biblii, w życiu św. Franciszka oraz w naszej codzienności. Wspólnie rozważaliśmy tekst o duchowej zbroi (Ef 6,10-20), którą św. Paweł zalecał jako niezbędny ekwipunek potrzebny w walce duchowej. Był czas na modlitwę wspólnotową, adorację Najświętszego Sakramentu, rekreację z braćmi klerykami, męską wyprawy do jaskini Twardowskiego na krakowskim Zakrzówku oraz pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Gdyby ktoś chciał samodzielnie zgłębić temat bycia człowiekiem rycerskim i szlachetnym – zapraszamy na stronę wydawnictwa Bratni Zew, gdzie można nabyć książkę o. Andrzeja.

Chętnych do zapoznania się bliżej z zasadami rycerskimi zawartymi w książce o. Andrzeja Zająca, zapraszamy na spotkanie z autorem w Warszawie. Spotkanie organizowane jest w ramach XXIV Targów Wydawców Katolickich, 15 kwietnia 2018 r. godz. 13.00, Zamek Królewski, Sala Koncertowa, Plac Zamkowy 4.