Adwent czas zacząć!

Adwent czas zacząć!

Dziś mamy Pierwszą Niedzielę Adwentu! Jest to początek roku liturgicznego i jednocześnie okres, który ma nas dobrze przygotować do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

Sama nazwa pochodzi od łac. „adwentus” oznaczającego przyjście i rzeczywiście adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Zresztą podczas całego adwentu będziemy wołać MARANATHA. Słowa te są modlitwą, w której wołamy PRZYJDŹ PANIE JEZU! To wołamy aby Jezus przyszedł w Paruzji, w swoim powtórnym przyjściu, które zapowiedział!

MARANATHA! – to także wołaniem o przyjście Pana Jezusa podczas Świąt, kiedy będziemy wspominać Jego wcielenie, Jego przyjście na świat. To modlitwa, aby Jezus rodził się w nas w nowej jakości.

MARANATHA! – to modlitwa wzywająca, aby Pan Jezus przychodził do mnie, do mojego życia, do moich pragnień, moich planów, zranień, relacji, słabości, grzechów… To wołanie, aby przyszedł do mojej parafii, miasta, mojego domu…

MARANATHA! – to wezwanie oznacza jednocześnie że Pan już przyszedł, że On już jest między nami! To mocna modlitwa, bo jednocześnie prosimy i z wiarą wyznajemy, że to już się dzieje!

MARANATHA! – niech te słowa staną się dla nas refrenem! Zaczynajmy od nich dzień i na nich kończmy! Niech nam towarzyszą w szkole, na uczelni, w pracy, w tramwaju, na ulicy, w sklepie – wszędzie zapraszajmy Pana!
…i to jest nasza propozycja, żeby dobrze przeżyć adwent: zapraszać Pana, wierząc że przychodzi i patrzeć co się będzie działo 😉

Ps. Na koniec zaproszenie dla Krakusów 🙂
Od jutra w naszej Bazylice przy ul. Franciszkńśkiej w Krakowie Msze św. roratnie o godz. 6:00 – zapraszamy!!!