Dziś wspomnienie s. Faustyny

Dziś wspomnienie s. Faustyny

Dziś, czyli 5 października, obchodzimy wspomnienie św. s. Faustyny.
Św. Faustyny chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, i każdy kojarzy ją z tematem Miłosierdzia Bożego. Wielu z nas także regularnie modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia – formą modlitewną, którą św. Faustynie przekazał sam Pan Jezus.
Chciałbym dziś zachęcić wszystkich do czytania Dzienniczka s. Faustyny. Wiem, że sporo osób ma już tą pozycje na swoim czytelniczym koncie w kategorii „zaliczone”, ale warto przynajmniej od czasu do czasu, np. dziś wrócić do tego tekstu. Są też i tacy, którzy Dzienniczek wiele razy przeczytać chcieli, ale to pragnienie było jak ewangeliczne ziarno, które może zostało wydarte z serca przez złego ducha, albo wzeszło na płytkim gruncie i pomimo początkowego entuzjazmu – później uschło, lub troski codziennego życia zagłuszyło to pragnienie, które jest jeszcze pewnie w sercu, choć skryte i bez okazji na wybicie się na powierzchnie. Dzisiaj właśnie chciałbym pomóc w odkryciu na nowo tego pragnienia 😉

I jeszcze myśl druga. Św. Faustyna w swoim Dzienniczku napisała słowa, które stanowią proroctwo dla naszej Ojczyzny:

Jezus: ” Polskę szczególnie umiłowałem, jeśli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości, z niej wyprowadzę iskrę, która przygotuje świat na powtórne przyjście moje.

Słowa te, myślę że znane większości czytelników, są interpretowane w sposób naprawdę różny. Jedni w tej iskrze widzą Jana Pawła II, inni kult Miłosierdzia Bożego, który początek miał w naszym kraju, a teraz rozlał się na cały świat, jeszcze inni mają swoje interpretacje… Dziś premiera filmu, który chce poruszyć temat tego i innych proroctw dla naszej Ojczyzny. Sam projekt jest co najmniej niezwykły – zaangażowali się w niego min. o. Augustyn Pelanowski, ks. Dominik Chmielewski, ks. John Bashabora. Zresztą najlepiej sami o nim poczytajcie na oficjalnej stronie projektu.
Film od godz. 18:00 będzie dostępny w Internecie, a na razie zapraszamy na trailer: