Studencie! Pomódl się do św. Józefa!

Studencie! Pomódl się do św. Józefa!

Dziś – 19 września – rodzina franciszkańska wspomina św. Józefa z Kupertynu. Ten wyjątkowy Święty, będący patronem studentów, przeżywa zawsze wielkie oblężenie w okresie zaliczeń i egzaminów – warto jednak się zwrócić do niego o pomoc i wsparcie, za nim przyjdą trudy sesyjne, dlatego dziś udostępniamy Wam modlitwę do św. Józefa – przyjaciela i orędownika studentów:

Święty Józefie z Kupertynu, Przyjacielu studentów i Orędowniku zdających egzaminy, przychodzę, by błagać o Twoją pomoc w moich studiach (moich egzaminach). Ty wiesz, z Twego osobistego doświadczenia, jak wielki niepokój towarzyszy trudowi studiów (zaangażowaniu w egzaminy) i jak łatwo popaść w niebezpieczeństwo zagubienia intelektualnego lub zniechęcenia. Ty, który byłeś wspierany cudownie przez Boga w studiach i w egzaminach, aby zostać dopuszczonym do święceń kapłańskich, wyproś u Pana światło dla mojego umysłu i siłę dla mojej woli. Ty, który w tak konkretny sposób doświadczyłeś matczynej pomocy Maryi, Matki Mądrości, proś Ją za mnie, żebym mógł przezwyciężyć szczęśliwie wszystkie trudności w studiach (w najbliższych egzaminach). Łączę moją ufność w Twoją opiekę z mocnym postanowieniem, by żyć jak człowiek naprawdę wierzący. Amen.

Więcej o tym Świętym, możecie przeczytać na naszym portalu franciszkanie.pl, a dla posiadających więcej czasu koneserów, wklejamy pochodzący z 1962 r. film Edwarda Dmytryka „Święty mimo woli”, który jest filmową opowieścią inspirowaną życiem św. Józefa z Kupertynu: