Prośba o modlitwę

Prośba o modlitwę

Tym razem chcemy Was poprosić o modlitwę, za wszystkie osoby, które ucierpiały w wyniku huraganów przechodzących w ostatnich dniach przez Polskę. W sposób szczególny prosimy o modlitwę za całe środowisko harcerskie – pogrążone w żałobie po śmierci dwóch harcerek.
Nasze franciszkańskie duszpasterstwo wielokrotnie współpracuje ze środowiskiem harcerskim, odwiedzamy ich obozy, wspieramy modlitwą, a oni pomagają nam przez swoją służbę.

Wszechmogący Boże, przez wstawiennictwo św. Franciszka, powierzamy Ci te zmarłe harcerki – przyjmij ich do swojego Królestwa w niebie. Powierzamy Ci rodziny tych harcerek: wspieraj ich, pocieszaj, posyłaj ludzi, którzy będą dla nich wsparciem. Powierzamy Ci tych, którzy jeszcze wracają do zdrowia – Panie przyjdź z łaską uzdrowienia, wspieraj ich organizmy, dodawaj siły. Bądź nadzieją dla wszystkich, którzy ucierpieli podczas tego huraganu, a nas pouczaj jak mamy w tym momencie świadczyć tym ludziom miłość. Prosimy Cię o to przez naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.

+