San Damiano

San Damiano

San Damiano to nazwa kościółka, w którym św. Franciszek usłyszał Boże wezwanie stojące u początku jego powołania. Tutaj też narodziła się pierwsza wspólnota braci.

Kiedy Franciszek podjął w swoim sercu mocną decyzję, że chce służyć Panu Bogu – pojawiło się pytanie – w jaki sposób ma to robić. Zaczął więc modlić się i szukać odpowiedzi. Pod natchnieniem Ducha Świętego poszedł do położonego blisko Asyżu kościoła św. Damiana (z wł. San Damiano), a raczej do ruin tego kościoła – bo jego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Franciszek wszedł do środka i przed obliczem Ukrzyżowanego żarliwie się modlił. Usłyszał jak Pan przemówił do niego słowami:
”Franciszku, czyż nie widzisz, że ten dom mój chyli się ku upadkowi? Idź więc i napraw go!”

Franciszek, mając w sobie wielkie pragnienie działania dla Boga, rozejrzał się i postanowił, że odbuduje kościółek św. Damiana, za co zabrał się niezwłocznie. Tam przybyli także inni młodzi ludzie, którzy chcieli pomóc Franciszkowi i przyłączyli się do niego. Kiedy ukończyli remont, poszli dalej i odbudowali jeszcze kościółki św. Piotra i Matki Bożej Anielskiej Następnie wspólnie modląc się i czytając Słowo, coraz bardziej zaczynali rozumieć od czego wzywa ich Bóg – do odbudowy Kościoła jako wspólnoty wierzących, zaczynając od odbudowy świątyni swojego serca.

Stąd ta nazwa jest nam bliska, ponieważ chcemy pomagać młodym ludziom spotkać się z Bogiem, który pragnie nas prowadzić, objawiać swoją wolę, a także chce, żebyśmy byli szczęśliwi.

Chcemy docierać do młodych ludzi, którzy szukają swojego powołania, także w sieci, więc funkcjonujemy przede wszystkim pod nazwą naszej strony internetowej – franciszek.pl. Podziel się wieścią o nas ze swoimi znajomymi – kto wie, czy ktoś z nich nie szuka swojej drogi za Jezusem!